7. Uluslararası Öğrenci Buluşması – Ankara

7-uluslararasi-ogrenci-bulusmasi

Ankara’da misafir öğrenciler ile buluştuk. Böylesine renkli kareler başka hiçbir yerde yok!

10-12 Mayıs tarihleri arasında faaliyetlerini sürdürecek olan 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması ile 103 ülkenin kültürü Türkiye’de bir araya geliyor. Hatta geldi! İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok ilde organize edilen buluşmanın Ankara faaliyetine katılarak biraz önce evime varmış bulunmaktayım.

Uluslararası Öğrenci Buluşması; ülkemize üniversite eğitimi almak için gelen misafir öğrencilerin organizasyon kabiliyeti kazanmaları, uluslararası öğrenciler ve eğitimle ilgili kamuoyunda gündem oluşması ve bu alanın tanıtımı amacıyla yapılmaktadır. Misafir öğrencilerin ülkemizi daha iyi tanımalarını, kendi ülkelerini tanıtmalarını ve ülkemiz insafıyla buluşmlarını sağlamak amacıyla yapılan bir programdır.

Uluslararası Öğrenci Buluşmaları, eğitim için Türkiye’yi tercih eden uluslararası öğrencilerin varlığından kamuoyunun haberdar olması ve bu öğrencilerin “ya-bancı” olarak değil “misafir” olarak görülmesini sağlamayı, öğrencilerin organi-zasyon kabiliyetlerini geliştirmeyi ve ülkelerinden çok uzaklarda kendi ülkelerini tanıtarak gönüllü medeniyet elçileri olmalarına fırsat vermeyi amaçlamaktadır.

Daha fazla bilgi için:

Tabi siz ortamı merak etmektesiniz, Facebook profilimde 40’ı aşkın fotoğraf paylaşım:

Fotoğraf galerisi için: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.628605897227107.1073741828.109021559185546&type=1

Kaçırmayın, daha 2 gününüz var. Siz de gidin kardeş kültürleri tanıyın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir