Ahlak, Sevgi Ve Maneviyat Yardımlaşması

asmakoprudernek

Değerli okurlar, arkadaşlarım ve takipçilerim, sizlere bir destek talebini aktarmak istiyorum.

Benim de kuruluşundan bu yana faaliyetlerini takip ettiğim ve destek verdiğim bir bağımsız uluslararası öğrenci derneği var. Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği!

Amaç yurtışından Türkiye’ye okumaya gelen öğrencileri korumak ve kollamak. Aynı zamanda içerisinde bulundukları bu muazzam medeniyetin değerlerini daha iyi özümseyerek kardeşlik bağlarını sıkı tutmak. Kendi ülkelerine döndüklerinde “Türkiye de benim vatanım” diyebilmelerini sağlamak.

1 dikili taşı yokken gerek kurucuların gerek sizler gibi değerli destekçilerin yardımlarıyla bugün bir sürü öğrenciye yardım sağlandığı gibi birçok öğrencinin ağırlandığı, konferansların verildiği bir dernek binası mevcut.

Başarılı gidişatın sonucunda UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) üyeliği de elde eden Asma Köprü, bu dönem içerisinde “evli yabancı öğrenciler”e odaklanmış durumda.

YARDIM TALEBİ

Türkiye’ye okumaya geliyor, evli ve çocuklu öğrenci abilerimiz/kardeşlerimiz var. Gurbette olan bu kardeşlerimiz ailelerine bakmak ve okumak zorundalar. Devletin çeşitli cüzzi yardım ve muhafiyet selahiyetleri sonucu zar zor da olsa hayatlarını idame ettiren evli olmayanlara nazaran evliler cidden zorluk çekiyorlar.

Asma Köprü parasal yardım yapmanın yanı sıra gıda cephesinden de yardım ederek en azından bu evli öğrencilerin para harcama sebeplerini kısıyor.

1 ay = 1 koli yardım malzemesi = 70 TL.

9 ay öğrenim süresi boyunca bir evli/evli olmayan öğrenciye yardım sponsorluğu = 630 TL

Aranızda yardım etmek isteyen varsan bana iletebilir ya da dernekle irtibat kurabilirsiniz http://asmakopru.org

Ben tamamıyla aracıyım. Çevrenize de duyurursanız sevinirim.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir