Artık Kur’an-ı anlamıyorum Hz.Muhammed’i tanımıyorum yok!

Bundan sonra çocuklarımız, aile içerisinde bir yere kadar aldığı İslami bilgileri artık isteğe bağlı şekilde okullarında devam ettirebilecek. Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Hayatı seçmeli ders oluyor, ek olarak imam-hatip ortaokulları geliyor…

Ne kadar güzel bir şey, şahsen sevindim. Kur’an-ı anlamak ve tek başınayken cihan hakimiyeti kuran, benim nezdimde de güllerin efensi olan, Hz. Muhammed (S.A.V.) Peygamber Efendimiz’in davasını tahlil edebilme yetisine kavuşacak olan yeni nesil için çok umutluyum. İçlerinde iman birikintisi olan, lakin çevresi yüzünden bu birikintiyi de eriten gençler bahsi geçen seçmeli dersler ile artık sağlam temeller üzerine basacak.

Önceki makalelerimde dile getirmişimdir, öyle bir gençlik var ki baksan ne doğu kültürü ne de batı kültürür görürsün. Bomboş, ne batı ilmi almış ne doğu! Vakit öldüren ne varsa adeta nakşedilmiş bu topluma. Bu arada ben de gencim, 23 yaşındayım, lakin benim ağzımdan böyle sözler çıkarken yaşıtlarım ve küçüklerimde bu sözleri işitmeyi bir kenara bırak aynı dili konuştuğumuzda anlaşamıyoruz bile. Fakat artık böyle olmayacak.

Batı ile Doğu arasında kalan, tarihini bilmeyen, baba ana saymayan ahlaksız, ilim peşinde koşmayan, ülkeye bir gıdım yararı olmayan, gününü sürekli zevk-ü sefa içerisinde geçiren, kendi çalışmayıp ana baba parasıyla aksırıncaya tıksırıncaya kadar kendini alkole boğan, sorumluluk korkusu olan, vatandaş olmanın sadece vergi vermekten ibaret olduğunu sanan bir gençlik mi sizler için makbul?

Yoksa yukarıda yazdığım menfi yönleri müsbete çevirmiş üzerine de binbir güzel nitelik eklemiş, kimseye zararı olmayan bir şekilde dinini yaşayan gençlik mi sizin için makbul?

Eğer ikincisi makbul ise kimse alınan bu karara bir şey dememeli! Halk böyle istedi, rey (oy) ile seçilen hükümet de istenileni yaptı.

İşte o haber:

Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamber’in hayatı, ortaokul ve liselerde seçmeli ders olarak okutulacak, imam-hatip ortaokulları yeniden açılacak.

TBMM Genel Kurulu’nda zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifinin 9. maddesinin görüşmelerinde, AK Parti Grup Başkanvekillerinin imzasıyla önerge verildi.

Kabul edilen önergeyle, ilköğretim kurumları tanımlanırken, ”imam-hatip ortaokulları” da bu tanımda yer aldı. Önergeye göre, ilköğretim kurumları; 4 yıllık zorunlu ilkokullar, 4 yıllık zorunlu ve farklı programlar arasında tercihe imkan veren ortaokullar ile imam-hatip ortaokullarından oluşacak.

Ortaokullar ile imam-hatip ortaokullarında; lise eğitimini destekleyecek şekilde öğrencilerin yetenek, gelişim ve tercihlerine göre seçimlik dersler oluşturulacak. Ortaokul ve liselerde, Kur’an-ı Kerim ve ”Hz. Peygamberimizin hayatı”, isteğe bağlı seçmeli ders olarak okutulacak.

Bu okullarda okutulacak diğer seçmeli dersler ile imam-hatip ortaokulları ve diğer ortaokullar için oluşturulacak program seçenekleri, Bakanlıkça belirlenecek. Önergenin gerekçesinde, ”Okutulacak seçmeli derslerle ilgili kamuoyundaki yanlış bilgilendirmelere açıklık getirmek amacıyla önerilmiştir” ifadesine yer verildi. Önerge, AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla kabul edildi. Kaynak: www.beyazgazete.com

Artık Kur’an-ı anlamıyorum Hz.Muhammed’i tanımıyorum yok!” üzerine bir düşünce

  1. ceylankral

    Son yıllarda duyduğum en güzel haberlerden bir tanesi.Elhamdülillah gelişme var zihinlerde.

    Yorumu değerlendir Thumb up 3 Thumb down 1

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir