Batum Nasıl Kaybedildi Biliyor Musunuz?

osmanli-batumi

Günümüzde Gürcistan sınırları içerisinde Acara Özerk Cumhuriyeti’nin yönetim merkezi olan liman kenti Batum, tarihi ehemmiyeti olan bir şehirdir. Normalde sınırlarımız içerisinde yer alması gereken bu şehir nasıl bugün Gürcistan sınırları içerisindedir?Elviye-i Selâse olarak bilinen 3 sancaktan biri olan Batum, Misak-ı Milli iken hatta halkı Türk yönetimi istemişken nasıl elden çıktı beraber izleyeceğiz.

Rus, ister Çarlık olsun ister Bolşevik her zaman oyununu oynar… Gerçi dış sorun aşılır bir şekilde, asıl içtekileri ne yapacağız? Yok ki başımızda Mehmed Çelebi Han gibi bir yiğit çözsün iç sorunu…

 

Batum Nasıl Kaybedildi Biliyor Musunuz?” üzerine 3 düşünce

 1. ilkeryalta

  selamun aleykum…..arkadasim videodusu paylastigin misiroglu gercekten benim icin buyuk muaamadir…cunki mehmet akif e pez…… diyen,BOP bir islam ve Hilafet projesidir ve abd lilerin stratejisidir…kendi cikarlari icin hilafeti geri getirmek istediklerini ve kendisinin yanlis hatirlamiyorsam 1991 yada hemen sonrasi clintina bununla ilgili rapor sundugunu soyluyor…..ve paylastigin videolardaki gibi verdigi bilgilerin cogunda kaynak yok ve verdigi kaynaklarin karsiligi olarak ayni konularda baska tarihcilerde kaynak vererek kendisini yalanliyor….bazi arkadaslar tarih ilahi???? YAPMIS KENDISINI VE SOZ YADA ELESTIRI KABUL ETMIYOR….sanirim insanlar gecmis hukumet ve cumhuriyet rejimi ve inkalaplarina olan antipatilerin dolayi bu kisiyi sahipleniyorlar….???…gercekten karmakarisigim…allah c.c dogru olani saglam kilsin ve umarim milletimiz ve islam ummeti birlik olabilsin dogru insanlar etrafinda

  Yorumu değerlendir Thumb up 4 Thumb down 1

  Yanıtla
  1. Talha Turhal Yazar

   Aleykümselam,

   1- Mehmet Akif’e sözde küfrettiği söylenen videoyu youtube’tan bul. Sesi sonuna kadar aç, orada pez… demiyor ‘DESENE’ diyor. Fitneciler de milleti kandırmak için bu videodaki o ses benzeşmesini kullanmışlar.

   Ek olarak şu Mehmet Akif Ersoy reddiyesi videosunu izlemen lazım:
   http://www.kadirmisiroglu.com/vdeolar/ksa-ksa/176-akif.html

   2- BOP için ortamı değerlendirme babında kısa bir açıklama yapılabilir. Yine bu husus hakkında da bir sürü beyanı var ne dediğini anlaman lazım. Körü körüne ‘yancı’ yaftası takmamak lazım Üstad’a.

   Benim sana diyeceğim ölçün İslam ise karışıklığı aşarsın. Bunun için bol bol videosunu izle ne demek istediğini iyi tahlil et.

   Yorumu değerlendir Thumb up 3 Thumb down 2

   Yanıtla
 2. Ötüken

  Benim anlamadığım Buhara reis-i cumhurunun hiç mi aklı yokmuşta 100 milyon rubleyi güvenip staline vermiş al Türklere verirsin diye ? Takip etmemiş mi hiç verdiği parayı ?

  Yorumu değerlendir Thumb up 1 Thumb down 0

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir