Bu Dönem Oy Vereceğim Partiyi Belirledim!

sandik

1923’ten itibaren milletçe hep ehven-i şerre göre oy verdik, yine öyle olacak. Ben de ilk defa açıktan oy vereceğim partiyi açıklıyorum.

Açıklıyorum çünkü artık daha önce olmadığı kadar “ben tek, siz hepiniz” seviyesini  geçerek “ben tek, siz hepiniz + evren” gibi bir şey oldu.

SİTEMİM VAR!

Hükümete muhalefet olan Türkiye’deki partilere bir de dünya üzerindeki diğer devletler eklendi. Uzun süreler böyle idi ama şimdi daha açıktan belli ediyorlar. Mesela son dönem The New York Times ve The Guardian’ın haberleri büyük delil teşkil ediyor. Yani asıl mesele aramızda utanmadan kendini açık eden + gizli gizli takılan New York Times’lılar…

Ulan hadi içeride anlaşamayalım bazı hususlarda, ama kilometrelerce uzaklıktaki gavuruyla aynı ağızdan konuşmayın. De ki ulan bunlar düşman, ülkemi işgal ettiler zamanında, hala farklı ülkeleri işgal ediyorlar ve binbir türlü takla atıyorlar başarısız olmamız için. Bu adamlarla ben aynı paydada nasıl buluştum diye bir sor ulan? Kafan mı basmıyor yoksa hakikaten vatan haini misin?

3f4f34

İttihat ve Terakki iki kongre yaptı ikiye bölündüler. Bir grup diyordu ki “Silahlı ihtilal yapalım” bir grup da diyordu ki “Devlet-i Muazzama yani dönemin güçlü devletleriyle anlaşarak ihtilal yapalım, dış müdahale olsun Abdülahamit’i indirelim”.

Bugün iki türlü kafayı da görmekteyiz. Hadi 1. kafayı anlarım da 2. kafa da azımsanmayacak kadar fazla….

PARTİ TAHLİLLERİ VE OY VERECEĞİM PARTİ

Açıktan ilk defa söylüyorum! 2015 dönemi için parti tahlillerim ve oy vereceğim parti.

1- MHP, birçok hususta hemfikİr de olsak İslami ölçülerini beğenmiyorum. Son dönemde feteroller ile sıkı fıkı olmaları da son derece beni kendilerinde uzaklaştırdı. Yerel seçimlerde CHP ile ittifakları ise eza cefa çekilen dönemlerdeki kadim ülkücülere en büyük ihanetti. Velhasıl saydığım şu sebepler gibi nicelerinden dolayı bu dönem şöyle dönüp bakmam bile.

2- Feteroller ile en sıkı fıkı parti şu an BBP. Rezalet. Muhsin Yazıcıoğlu’nun mirasına ihanet içerisindeler. Muhsin Başkan’ın hayatta iken söylediği sözlerle son derece çelişen hareketlerde bulunuyorlar. Ayrıca oyumu da boşa atmam. Kur’an’ı Kerim’in 3. suresi olan Al-i İmran’ın 103. ayetine zıt hareket etmeleri aslında tek başına bunlara oy verilmemesi için yeterli.

g45gg345

http://www.yenisafak.com.tr/secim-2015/yazicioglu-ittifak-ile-ak-partiden-2-puan-calmam-demisti-2145251

3- Saadet, BBP’den farksız. Zaten ittifak kurdular, ne için %1 bilemedin 2 oy için. Erbakan Hoca’nın mirasına ne kadar sadık olduklarına girmiyorum bile. Feterol ağızları ve Nusayrici Kamalak Saadet dönüp bakmamak için yeterli. Ama bu yeterlilik üzerine daha bina dikmeye devam ediyor. Zamanında kendilerine binbir eziyet yapanlarla aynı ağız, aynı beyanlar, aynı tarafta olmalar… Ayrıca oyumu da boşa atmam. Kur’an’ı Kerim’in 3. suresi olan Al-i İmran’ın 103. ayetine zıt hareket etmeleri aslında tek başına bunlara oy verilmemesi için yeterli.

34f34f54

Kıyımların yegane sebebi belli iken bu ziyaret Saadet’i bitirdi.

http://www.saadet.org.tr/docs/resimler/04.JPG

4- HDP, la bırak ya konuşmaya bile gerek yok. Sadece “Tarih seni unutsa da Amed’in Müslüman Kürtleri seni asla unutmayacak Sılho” diyeyim yeter. Kürt vatandaşların çoğunluğunun oy vermediği bir parti, dün *atam izindeyiz* diyen tatlı su solcuları bugün feterolcü olup onların basın yayın organının yayınlarını paylaşıyor ve bu bölücülere oy vereceğini söylüyor. Ulan kimyanız mı bozuldu? Yabancı ülkelerdeki vekillerin ve basın organlarının bu oluşuma metiyeler düzmeleri de yeterli bir oy vermeme nedeni. Unutmadan sapık fuhuşçu eşcinsel ve Türkü geç Kürt bile olmayan milletvekili adaylarına girmiyorum.

Not: Siteme fotoyu yüklemekten utandığım için link veriyorum. Mozaiklenen resmi google’da mozaiksiz halini de bulabilirsiniz.

http://www.yeniakit.com.tr/haber/hdpnin-sapkin-adayinin-ahlaksiz-fuhus-goruntuleri-ortaya-cikti-70721.html

İdris-i Bitlisi’nin torunları şimdi bu adaylara, bu partiye mi oy verecek? İnanmıyorum, elbette vermeyecek.

5- CHP? Asla. Çünkü geçmişini inkar etmiyor, tabanı ve parti yönecileri ile görevlileri benim inancıma hakaret etmeye devam ediyor. Bana saygısı olmayan bir partiye neden oy vereyim? Bu millet 46’dan beri CHP’nin karşısında kim varsa ona oy verdi. Çünkü oligarşi istemiyoruz, çünkü “halka rağmen” karar alanlarla işimiz yok. Bu dönemde feterolcü olmaları, batı ağzı ile konuşmaları, sözüm ona seyyidim diyip din dersleri için olumsuz oy kullanması gibi tonlarca çelişkili davranışlar da cabası.

123a

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/p480x480/11351198_10153301997072808_3703924977139839926_n.jpg?oh=ee6ffc75d84867b368cf00ee1c27ed1a&oe=55FBF692

123b

Düne kadar sıkma baş diye eşlerinize demedik laflar bırakmayanlarla kanki mi oldunuz? Vay arkadaş.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xta1/v/t1.0-9/10641089_1653087748256950_7274073460690424992_n.jpg?oh=0e80fe534324706c1e760266645f7410&oe=56082DB2&__gda__=1442077007_2bf68c1d02cf6ed8ccef1ce268f509c0

123c

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpt1/v/t1.0-9/19393_831465300274498_8824365760632437882_n.jpg?oh=815aff117cbe057ad12ebdb0ff970613&oe=55FCEF5B&__gda__=1441180935_1762f5abd9c8a036087eed25ea3422e4

İki kitap sayfası Kadir Mısıroğlu’nun CHP’ye dair elindeki yonlarca vesikadan birazını bir araya getirip kitaplaştırdığı CHP’NİN GÜNAH GALERİSİNDEN SAYFALAR adlı kitaptan alınmıştır. http://sebilyayinevi.com/index.php?route=product/product&product_id=203

6- AKP, oyumu AK Parti’ye vereceğim. Tasvip etmediğim hususlar olsa da 1- Yurtışında ne kadar düşmanımız varsa AK Parti karşıtı. Demek ki bu adamlar bunların çarklarına çomak sokuyor. Bence bu bile yeterli. Düşmanım beni övse dönüp bakarım nerede hata yaptım diye. 2- Toplumumuzun müstahak olacağı şekilde bir yönetim sergiliyor, ülkeyi kalkındırmaya çalışıyor. 3- Dinimi tahrif eden feterol ve benzerlerini yok etme çalışmaları yürütüyor. 4- İslam Medeniyeti içerisindeki gerek Türk devletleri gerek diğer ülke liderlerinin “abi” olarak gördüğü ve Türkiye’yi destekleyen bir politika gütmelerine vesile olarak Osmanlı ruhu bir diğer tabir ile İttihad-ı İslam gibi evrensel politika güdüyor. Diğerlerinin şu işleri yapmasına imkan yok, zaten yapmıyorlar. Ayrıca Kur’an’ı Kerim’in 3. suresi olan Al-i İmran’ın 103. ayetine göre hareket ediliyor. Bugün Türk ve Kürtler’in tarihteki gibi birlikteliğini sağalayacak tek çare İslam. Bir 30 bin kadar sivil/asker ölmeden barışı sağlayabildiler. Sayarım daha ama bu kadar yeterli, devamı için ila ahir diyeyim…

arakan

Not: Türkiye’nin doğusunda oy alamayan, Türkiye’nin doğusuna gidip miting dahi yapmayanlar, Arakan’a gidince kucaklanan ricali susmalılar ama nerede kafa yapısı bunlarda. Zira o kafa yapısında olsalardı muhalefet edeceğiz dihe hıyanet içerisine düşmezlerdi.

Not: Ekşi Sözlük‘te bana AKP’li o demişler, yeri gelmişken cevap vereyim. AK Parti üyesi değilim, AK Partili* değilim, bürolarının önünden dahi geçmedim. Mitinglerine katılmadım vs.

Şimdi “AK Parti’den saysana hatalar” diyenler olacaktır. AK Parti’nin tepeden en son gençlik kollarına yani en üsten en aşağıdaki yapılanmasına kadar kontrol etsek binbir türlü hata buluruz. Etmeden açıktan da bir sürü hata yapıyorlar. Benim de tasvip etmediğim tonlarca* şey var, ama arkadaş şöyle bir geri yaslanıp tahlil yapıyorum apolitik bir İslam Hukuku ile hayatını idame ettirmeye çalışan birey olarak, şu an ehven-i şerre göre yine sonuç AK Parti çıkıyor. Bir tarafta yarısından fazla çürümüş elmalar var ve benim ezeli düşmanlarım bu elmaları işaret ediyor, bir tarafta üzerinde bir sürü kurt deliği olan tek başına duran bir elma var…. Ayrıca “Nasıl olursanız, öyle idare edilirsiniz.” hadisinden ders çıkarmak lazım, halkça kaypak olduğumuz için siyasi partilerin icraatlerinde de kaypaklıklar var. Önce kendimizi düzeltmeliyiz.

Sonuç olarak ben her hareketimi atmadan önce İslami ve tarihi bir şuur ile düşünürüm. Siyasi seçimlerde de böyle yapıyorum. Bu dönem oy versem versem kime verirdim dediğimde tahlillerimin sonucunda AK Parti çıkıyor.

Hakkımızda hayırlısı olsun. Bu vatanın evladı olarak kendimi değil Türkiye’yi düşünüyorum, benim fikrime göre Türkiye için hayırlı olacak bir karar verdiğimi düşünüyorum.

Not: Vay ahmak açık ettin kendini fişledin diyenler olabilir. Benim tek korkum var o da Allah’ın rızasını kazanamamak, ahirete intikal ederken imansız gitmektir. Gerisi teferruat bile denmeyecek detaylardır. İslami duruşumdan dolayı da olumsuzluklarla karşılaşmam ise şereftir. Musibetler adamın etini sıklaştırır 😉 sinmesine sebep olmaz.

Not2: Kırım Hanı Murat Giray olmaya hiç niyetim yok…

Not3: Oy vermek dinde yok, işte bu varya ağır cahillik bile değil. Oy vermeyim de bölücüler mi başa geçsin. Sonra senin “oy vermek dinde yok” diyemeyecek hale getirsin? Bunu diyen önce suratına bir soğuk su çarpsın sonra İslam Hukuku üzerine araştırmalar yapsın ve Mecelle’yi falan okusun.

Bu Dönem Oy Vereceğim Partiyi Belirledim!” üzerine 6 düşünce

 1. Ersin Öner

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Poorly-rated. Like or Dislike: Thumb up 8 Thumb down 21

  Yanıtla
 2. Niyazi

  AKP’nin “Osmanlı” yanlısı bir tutum izlemesinin yanında Atatürk karşıtı bir tutum izlemesini de hesaba kat lütfen. Ayrıca Türk tarihi sadece Osmanlı’dan ibaret değil. Türkiye Cumhuriyeti’nin avantajlarını sonuna kadar kullananlar iş bu cumhuriyeti kuranı anmaya, kuruluşunu kutlamaya gelince ortalıktan kayboluyor. Ama iş 29 Mayıs olunca ne büyük sağduyu gösteriyorlar. Bakın ben Osmanlı düşmanı değilim, aksine Osmalı’ya gereken önemin verilmediğini düşünüyorum. Atatürk’e ve Osmanlı’ya aynı anda sevgi ve saygı duyduğum için çoğu zaman dışlanmış biriyim. Ülke bu iki oluşum arasında ayrılmış durumda. AKP de bu ayrımı körükleyen ve taraf alan bir durumda. Aynı durum CHP için de geçerli. HDP’ye diyecek lafım yok zaten. MHP şu an aldığı kararlar sayesinde kendi kuyusunu kazıyor. Ayrıca AKP’nin ekonomik açıdan Türkiye’ye getirisinin olmayacağını düşünüyorum. 2 üniversite bitirdim, bu iki üniversite de gittiğim bölümlerin ehli sayılan tarzdalar. İşsiz kalınca memur olmaya çalıştım, sınavlara girdim, en yüksek puanı aldım ama iş torpile geldi. Hatta yerime giren adamı tanıyorum, hayırdır o puanla nasıl girdin sen oraya dedim. Tanıdıklar konuşuyor bu dönemde diye hiç şakasına olmayan bir cevap verdi. Zaten günümüz Türkiyesi’nde yapılan torpilin haddi hesabı yok ve öyle bir olay yok hakeden hak ettiği yerde diyen de sadece kendini kandırıyor. Bu kadar dinci olan bir parti böylesine büyük bir kul hakkına nasıl girer anlamadım. Bir ülkenin kalkınması ekonomisinin kalkınmasıyla ve nitelikli elemen yetiştirmesiyle doğru orantılı. Yeni Türkiye yolunda ikinci yarı bu kalkınmayı sağlayabilecek kadar uzun ve kaliteli değil maalesef. Sonuç olarak gene bağımsız adaylara kaldım ben. Ayrıca şaşırmadım oyum AKP’ye k*yum sistemlerin kardeşliğine mantığına.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 39 Thumb down 15

  Yanıtla
  1. Talha Turhal Yazar

   Türkiye İslam Hukuku yani Şeriat ile mi yönetiyordu AKP kaldırdı? 🙂 Saydıkların zaten vardı, eşcinsel evlilikle alakalı bir serbestlik yok. Ayrıca AKP ol deyince olduran bir parti mi güç mü? Ham sofuluk yapmayın Zübeyde hanım, lütfen. Siz kendinizi şartlamışsınız.

   Poorly-rated. Like or Dislike: Thumb up 14 Thumb down 23

   Yanıtla
 3. Cem

  Vatan hainisin o zaman. Bu ülkeye hiç bir yararı olmadı akp’nin. Beynin din tarafından ele geçirilmiş. O dindar dediğin akp’liler ceplerini doldursun saraylarda yaşasın sen de “diğğn diğnimiz elden gidiyor ühühühü lanet olası layikçi atayizler” de. Çok iyi iş başardın. akp ülkeyi sattı Doğu’yu bıraktık daha Ankara’da değnekçiler adam öldürdü.

  Olası cevap: ömö bön ök pörtölöm

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 32 Thumb down 18

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir