Ceddim bana bühtan etmiş! Bu Suriye’nin hali ne?

Arkadaşlar, öyle bir döneme geldik ki doğru ile yanlış hatta daha derine dalarsak haram ile helalin birbirine karıştığı rezil bir zamandayız. Böyle bir zaman diliminde bel hum adal ile tabir edilen artık hayvanlığın da aşağısına inebilen insanlar türedi…

Doğu Türkistan, Filistin, Sudan, Tibet, Irak, Yemen… Kısacası zulümler kervanına bir de Suriye eklendi. Son yılların belki de en iç acıtan sahneleri şu sıralar Suriye’de yaşanıyor. Yahu kardeşim! MEVLİD KANDİLİ’nde 200’den fazla insan öldü… Burası bir İSLAM DEVLETİ… Ne oluyoruz arkadaş!

Tarih tahsil eden birisiyim, geçtiğimiz eğitim döneminde İslam Tarihi ve Medeniyeti’nde Arabistan, İslam Öncesi Araplar, İslam’ın doğuşu, Asr-ı Sadet, Hulefâ-i Râşidîn, Emeviler ve Endülüs Emevileri hakkında bilgi edindim. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) vefat ettikte sonra günümüzde yaşanacaklara sebep olacak fitne ağacının tohumları atılmaya başlamış. Bence beşeri dışı bir müdahale olana kadar bu düzen de böyle gidecek… Suriye bitecek bu sefer başka bir yer patlak verecek…

İşte yeni hazırladığım bir video, izleyelim ve lütfen paylaşalım. Umarım vermek istediğim mesajı açık bir şekilde sergiliyordur.

Not: Videodaki Suriye vatandaşı Türkmen’in feryadını iyi dinleyin.

Ceddim bana bühtan etmiş! Bu Suriye’nin hali ne?” üzerine 2 düşünce

 1. Talha Turhal Yazar

  Aynı tabirleri kaç yıldır kullanıyorsunuz? Türkiye’nin bu hususta hiçbir suçu yok. Devletin çıkarlarını da şahıslara indirgemeyin. Bu işin metodolojisi var. Devlet çıkarı olduğu zaman her şey değişebilir. Dün bizimle uyum içerisinde iken halkını katleden birine döndüyse her daim olduğu gibi, tarihimizde örnek çok, biz şüphesiz mazlumların yanında oluruz. Bunu anlamak güç mü?

  Poorly-rated. Like or Dislike: Thumb up 0 Thumb down 5

  Yanıtla
 2. Talha Turhal Yazar

  Doğru diyorsun ama bu kadar sert olmaya gerek yok. Her daim derim hatalarımı gösterin diye. Bu tabir olmamış. Özür dilerim, imanım da zaten senin uyardığın şekildedir.

  Yorumu değerlendir Thumb up 0 Thumb down 0

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir