Oyuncu kardeşimiz Can Ataş yardımlarınızı bekliyor (Güncel: Can hayatını kaybetti…)

Merhaba oyuncular, oldukça üzücü bir durumla karşı karşıyayız. Tek başıma Can kardeşimize yardım etmeye çalıştım lakin olay beni de aşınca sizlere de mevzuyu açmaya karar verdim. Adana’da yaşayan 13 yaşındaki Can, banyodan çıktıktan sonra vücudu ıslak bir şekilde bilgisayarın başına oturmuş. Sonucunda kasadaki topraklamanın kötü olmasından dolayı Can’ı elektrik çarpmış.

Bu olay hem TV’de haberler hem de İHA aracılığıyla internette haber sitelerine yansıdı. Aylardır komada olan Can’ın ailesinin durumu da çok iyi değil. Maddi manevi yardıma ihtiyaç var.

NOT BU YAZI İLK OLARAK 20.12.2011 TARİHİNDE EKLENMİŞTİR

Ben, 27.11.2011 tarihinde durumdan haberdar oldum. Öncelikle Adana Seyhan Kaymakam’ı İsmail Hakkı Develi ile görüşüp Can’ın babası Mehmet Ataş’ın yardım alması için aracı oldum. Sağolsun İsmail Bey, gerekli desteği sağladı lakin devletin de sağladığı imkanlar belli. Akabinde İHH ile görüştük, aynı şekilde Ataş ailesinin yardıma muhtaç olduğu ikinci kez tasdiklendi. İHH da yardım için gerekli işlemleri sürdürüyor. Fakat ben, Can’ın bir oyuncu olmasından dolayı siz oyunculardan da yardım bekliyorum.

Düşünün, hangi birimizi birçok işini hızlıca halledip PC/Konsol başına geçmek için acele etmedi? Belki Can değil bu kötü durumu yaşayan biz veya bizim kardeşlerimiz de olabilirdi.

Can uzun süredir komada, vücudunda morarmalar başlamış. Bir süre eve çıkarmışlar lakin ev berbat durumdaymış. Özellikle rutubet ufak oyuncu kardeşimize hiç iyi gelmemiş, hatta havalı yatak olmadığından dolayı sürekli sırt üstü yatan Can’ın sırtında bir yara oluşmuş durumda… Kısacası durum cidden kötü. Çok uzatmıyorum ve başlatmış olduğum yardım kampanyasına katılmanızı rica ediyorum. Steam’de veya farklı bir platformda oynamayacağımız oyunlara onlarca TL verirken neden Can için 5, 10 veya 50 TL vermeyelim? Allah rızası için, güzel bir niyetle yardımlarınızı gerçekleştirin. Maddi yardım edemeyenler Can ve Can gibi nice hasta olanlar için dualarını eksik etmesin.

Baba Mehmet Ataş’ın bana ulaştırdığı banka bilgileri:

 • Alacaklı Banka: 0010 Ziraat Bankası Kanal Köprü Şubesi
 • Alacaklı Şube: 01119
 • Alacaklı: Mehmet Ataş
 • Alacaklı Hesap: 28572140 – 5001
 • IBAN: TR87 0001 0011 1928 5721 4050 01

Not: Lütfen yaptığınız yardımların makbuzlarını saklayınız. Gördüğünüz gibi biz toplamıyoruz. Direk Can’ın babasına göndertiyoruz parayı.

Eğer güven sorununuz varsa kendiniz Adana Seyhan Kaymakamlığı’nı, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ve İHH Adana ile İHH Ankara merkezlerini arayıp durumu soruşturabilirsiniz. Hatta aranızda Adana’da oturan oyuncular varsa Ataş ailesinin ev adresini (babadan izin alındı)

Yurt Mahallesi 71060 sokak no 5 Seyhan / Adana

Lütfen bu bilgileri olabildiğince yayalım. Türk oyuncusuna yakışanını yapalım. Oyuncu kardeşimiz Can’a yardım edelim!!! Sosyal medya siteleri Facebook, Google+ ve Twitter gibi birçok yerde bu yardım kampanyasını yayabilir kendi blog ve sitelerimizde haber geçersek çok iyi olacaktır. Şimdiden Can adına teşekkür ederim. Twitter’daki tweet’ler için #kucukcanayardim etiketini kullanalım.

İŞTE O HABER

İHA – Adana’da 13 yaşındaki bir çocuk, banyodan çıktıktan sonra vücudu ıslak bir şekilde bilgisayarda oyun oynamak isterken elektrik çarpması sonucu komaya girdi. Çocuk, 3.5 aydır yoğun bakımda hayata tutunmaya çalışıyor.

Baba Mehmet Ataş, ilköğretim 8. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Mehmet Can Ataş isimli oğlunun, 31 Temmuz günü duş aldıktan sonra oyun oynamak için bilgisayar başına geçtiğini belirterek, “O sırada ben de bilgisayarın hemen yanında uyuyordum. Ses gelmesi üzerine baktığımda oğlum yerde hareketsiz yatıyordu. Hemen ambulansı arayarak Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdük. Doktor elektrik çarpmasından oğlunun bu hale geldiğini söyledi. Oğlum hastanede sadece nefes alıyor. Ne konuşuyor, yürüyor ne de görüyor” dedi.

Ataş, “Bilgisayar başında elektrik çarpmasının olup olmayacağını araştırdım. Eve bir elektrikçi getirdim. Evin tesisatına baktı ve topraklama sistemi olmadığı için bütün sistemde elektrik kaçağı olduğunu tespit etti. Kaçak olduğu için elektrik cihazlarına ıslak bir şekilde dokunulduğu zaman elektrik çarpacağını söyledi. Ev çok eski olduğu için bütün bunlar başımıza geldi” diye konuştu.

Mehmet Can’ın gözünün önünde eridiğini ancak bir şey yapamadığına dikkat çeken Baba Ataş, en çok hayatını birleştirdiği iki kişinin yaptığı vefasızlığının zoruna gittiğini anlatarak, “Ben 2001 yılında ilk eşim olan Sevcan’dan ayrıldım. Bu eşimden iki çocuğum oldu. Onlardan biri şimdi 18, diğeri ise 13 yaşında. Elektrik çarpan Mehmet Can oğlum ilk eşimden. Elektrik çarptıktan sonra eşimi, kızım arayıp kardeşine elektrik çarptığını ve durumunun çok kötü olduğunu söyledim ancak öz annesi oğlunu görmeye gelmedi. 8 yaşındaki çocuğum annesi ikinci eşim Elif ise oğlum bu hale geldikten sonra ‘oğlun yatalak kalacaksa ben ona bakmam’ dediği için onunla da ayrıldım. Şimdi kızımla birlikte oğlumu hayatta tutma mücadelesi veriyoruz” dedi.

Oğlunu elektrik çarpmadan önce bir kahvehanede çalışarak evini geçindirdiğini ancak şu anda çalışamadığını belirten Ataş, “Devlet bana çocuklarımdan dolayı ayda 400 TL para veriyor. Önce bu parayla geçiniyorduk. Ama oğlum bu hale geldikten sonra haftada 250 TL masrafı çıkmaya başladı. Bu nedenle maddi olarak çok zor durumdayım. Bugün oğlumun yaşama tutunması için bir makine aldım. Cebimde dolmuş param bile yok. Artık ne yapacağımı bilmiyorum hem oğlum gidiyor hem de cebimde param yok” dedi.

Oyuncu kardeşimiz Can Ataş yardımlarınızı bekliyor (Güncel: Can hayatını kaybetti…)” üzerine 5 düşünce

 1. Eftelya

  Çocuğun sağlık durumuyla ilgili yeni bir gelişme var mı acaba?

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 13 Thumb down 9

  Yanıtla
 2. Eren Baskan

  cok üzücü bir durum . allah anasına babasına yardımcı olur inşallah

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 18 Thumb down 2

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir