Polat Alemdar’dan merdiven altı örgütlere tokat gibi cevap

Yahu birkaç gündür hatta son bir aydır adını bile yazma tenezzül etmediğim fason birkaç oluşumun gündemi meşgul ettiğine şahitlik ediyorum. Adını yazmayı geç tükürmüyorum bile o derece… Lakin bazı arkadaşlar işi geyiğe vurarak adamların istediğini yapıyor diyebiliriz.
Ülkemiz için menfi yönde işler peşinde olanların yancılık yaptığı bu oluşumlara Polat Alemdar her ne kadar bir kurgu karakter olsa da cevabı vermiş. Ben de sizle bu cevabı paylaşmak istedim.

Bugün Twitter’da, Facebook’ta ve diğer sosyal medya ağlarında adı gerek ciddi gerek alaycı bir şekilde geçen fason grubun ve onun akranlarının kendi dünyalarında at koşturduklarını sizlere hatırlatmak istiyorum.

Tevhid inancınız varsa hiç bir şeyden korkmayarak her şeye göğüs gerebiliyorsunuz. En kötü olacak şey parayla satın alınan kimselerin sizin kariyerinize yol tıkaması olacaktır. Zaten eyyamcı ve yancı kesim bir gün elbet başka maşa tarafından tepe taklak olur!

Bizler ‘Tevekkül’ ettiğimiz zaman muvaffak olan bizler olacağız sevgili dostlar.

“Tevekkül, dine veya dünyaya ait herhangi bir hususta, insan olarak bizim alabileceğimiz bütün tedbirler alındıktan, konu ile ilgili tüm girişimler yapıldıktan sonra, o işin neticesinin Allah`a bırakılmasıdır.” 4- Dînî Terimler Sözlüğü, İhlâs Yayıncılık, c. II, s.263.

Gelelim Polat Alemdar’ın verdiği o cevaba. Aşağıdaki videoyu izleyin. Ama durun izlemeden şu kıssaya da bir bakın.

TARAFIMIZ BELLİ OLSUN!

Acımasız Nemrut, Hz. İbrahim’i yakmak için emreder. Karga sürüleri de odun toplayan saftadır. Kargalardan biri havada süzülürken sırtı üzerinde bir damla su taşıyan karıncayı görür. Karınca çok telaşlıdır ve ateşin olduğu yöne doğru koşmaktadır. Karga yanına iner ve alaycı bir şekilde sorar ‘Ey karınca o sırtındaki suyla İbrahim’in atılacağı ateşi mi söndürmeye gidiyorsun. Bil ki o damla ateşe varmadan buhar olur.’ der. Karınca ise tokat gibi bir cevapla ‘Karga en azından tarafımız belli’ der…

Bizim tarafımız belli, bu yolu seçtik. Her türlü zorluğuna karşı sabır ettik, nizam durduk ve tevekkülü seçtik. Haydin iyi seyirler, ha bu arada elbette kurgu bir yapımı izliyorsunuz. Etkilenmemeye çalışın aklınıza takılan bir şey olursa sormaktan çekinmeyin. Her türlü cevaplarız.

Videoda 04:51’inci dakikaya dikkat 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir