”Rauf Denktaş mücadelenin sonu değil başlangıcıdır!”

Azerilerin değişiyle garındaşlarımızın lidleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı, Rauf Denktaş vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin varsa taksiratını affetsin.

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı, Kıbrıs davasının önderi Rauf Denktaş’ın ebediyete intikalinden dolayı derin bir teessür içerisindeyim.
Kıbrıs Türklerinin yetiştirdiği değerli devlet adamı Denktaş’ın vefatı, sadece KKTC’de değil, Türkiye’de de derin bir hüzne yol açmıştır.
Türk milletinin gönlünde müstesna bir yere sahip olan merhum Denktaş’ın idealleri, uğruna hayatını vakfettiği KKTC topraklarında ebediyen yaşayacaktır.
Bu kederli günde KKTC’deki kardeşlerimizin acılarını Türkiye olarak yürekten paylaşıyoruz.
Merhum Denktaş’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, Kıbrıs Türklerine ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum.” – Recep Tayyip Erdoğan.

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş vefat etti. Allah rahmet eylesin, varsa taksiratını affetsin. Rauf Denktaş mücadelenin sonu değil başlangıcıdır ve Kıbrıs’ta mücadele Rum kırması bazı KKTC’lilere nazaran devam etmektedir, edecektir!” – Talha Turhal

”Rauf Denktaş mücadelenin sonu değil başlangıcıdır!”” üzerine 2 düşünce

 1. Semih

  Allah rahmet eylesin. Türk milletinin başı sağolsun. Yalnız bu değerli şahıs hakkında, diğer değerli şahıslar tarafından daha iyi yorumlar varken, RTE’nin ne diye yorumunu koyarsınız anlamam. Eminim ki mevkiisi gereği yayınladığı bir konuşmadan başka birşey değildir RTE’nin ki.

  Yorumu değerlendir Thumb up 0 Thumb down 0

  Yanıtla
 2. Talha Turhal Yazar

  Semih, herhangi bir siyasi grubu temsil etme ya da hedef gösterme amacım yok. İlk aradığımda sonuç olarak Başbakan’ınki geldi ben de hemen aldım. Amaç mesajı vermek, söyleyen şahıs değil. Umarım beni anlamışsındır.

  Yorumu değerlendir Thumb up 0 Thumb down 0

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir