Yavuz Sultan Selim Köprüsü İsmini Beğenmeyen Cahildir!

yavuz-sultan-selim-minyatur3. köprünün adına karşı çıkan hem cahildir, hem provokatör hem de vicdansızdır.

İstanbul’daki 3. köprünün adı Yavuz Sultan Selim olunca bazı (hepsi değil) Alevi vatandaşlar rahatsız olmuş…

İslam Hukuku’nda ne zaman devlete isyan edilir bilmeyenler araştırsınlar (Normalde benim yazmam lazım ama yazı çok uzun giderdi). Osmanlı İslam Hukuku dışına çıkmamıştır. Kendisine haksız isyan edilince de gereğini yapmıştır.

İSYAN EDENİN KELLESİ GİDER. Bu Alevi imiş, Hristiyan imiş, Sünni imiş, o imiş, bu imişe bakılmaz. Haksız isyanla Devlet-i Aliyye-i Muhammediyye düzenine karşı gelen herkes diyetini öder.

Tarih bilgisi olmayan, sosyolojiden anlamayan ve durum tahlili yapmaya yetisi olmayanlar hebele gübeleye devam etsin. Kulaktan kulağa aktarılan bilgiden kimseye fayda gelmez. Okuyacaksınız arkadaşım. Yaradan ‘İkra’ yani oku diyor… Hem oku, hem kendini bil diyor…

Siz, bazıları, siz kendi yalan deryanızda yüzün, bu kafayla sözlerinize tenezzül edilemeyeceği gibi iddialarınıza da gülerler…

İlim irfan peşinde koşanlar gerçeklere ulaşıyor, gerçekleri biliyor. Çok şükür bu koşanların içerisinde Alevi vatandaşlar da var.

Şu video da tokat gibi gerçekler içermektedir. İzlerseniz ne ala!

Son olarak, provakatörlerin safında yer almayan bilinçli Alevi arkadaşlarıma da Osman Öztunç’un şu şiirini hediye ediyorum:

Ve İstanbul’un Fethi’nin 560. yılı kutlu olsun.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü İsmini Beğenmeyen Cahildir!” üzerine 9 düşünce

 1. Taha Hacıbektaşoğlu

  İslamı kabul etmeyen, yapılanların “islam hukukuna uysa da” kötü şeyler olduğunu düşünen insanlar; cahil, provokatör ve vicdansız oluyor. Tamam o zaman.

  Yorumu değerlendir Thumb up 3 Thumb down 3

  Yanıtla
 2. bukalemun

  Bunu diyebilecek kişi de insan değildir, cahilmiş. Alevi katli yapan ve diğer tüm padişahtan bile daha fazla kan dökmüş birinin adını istemeyen cahilse sende canı ciğeri beş para etmez insandır. Defol git şimdi bi aynaya bakta gör cahili ve beş para etmez insanı.

  Hot debate. What do you think? Thumb up 6 Thumb down 6

  Yanıtla
 3. Bugra

  Yani bu yazıya göre sen “Tarih bilgisi olan, sosyolojiden anlayan ve durum tahlili yapmaya yetisi olan” birisin öyle mi?

  Bana sosyolojiden bahsetsene ya da engin tarih bilgin biricik Osmanlı’nin tarihi dışına çıkıyorsa, tarih bilgini paylaşsana?

  Cahilmiş, cühelaymış. Kafaya fes takmak ile Osmanlı uzmanı olunmuyor şehzade. 5-10 yıllık birikiminle kimseye tek doğruyu sen biliyormuşsun gibi laf sokmaya çalışma.

  Şimdi Total War oynamaya dön bakalım, hadi.

  Hot debate. What do you think? Thumb up 6 Thumb down 6

  Yanıtla
 4. Talha Turhal Yazar

  Arkadaşlar kusura bakmayın ama tenezzül edilecek yorumlar atmıyorsunuz. Argümansız, bana yani şahsa dönük bir çıkışınız var. Oysa bizim fikirler üzerinde at koşturmamız lazım.

  Fikirleri, olayları ve insanları konuşanların sınıflandırmasını biliyorsunuzdur. Siz şahısta takılı kalanlardan olmayın.

  Hot debate. What do you think? Thumb up 7 Thumb down 9

  Yanıtla
 5. Murat

  İlber Hoca’yı ve Erhan Hoca’yı cahil yaptın ya helal olsun. Asıl senin yaptığın provokatörlük. Hayır, Mimar Sinan koyabilirsin, Evliya Çelebi koyabilirsin, Yavuz Sultan Selim ne alaka? Osmanlı Tüccarının videosunu paylaşmak ne alaka anlamış değilim.

  Yorumu değerlendir Thumb up 0 Thumb down 2

  Yanıtla
  1. Talha Turhal Yazar

   İlber ver Erhan Hocalar bu isme neden itiraz ediyor bilmiyorum ama bu itirazlar benim bu yazdığım içerikteki kategoriye girmiyor. Zira eminimki argümanları benim sitem hettiğim hamlarla çok büyük farklılıklar içermektedir.

   Tarih metodolojisi bilmediğiniz için yazdıklarım bazılarını kızdırıyor veya bilmediğim garezlerden dolayı tenezzül edilmeyecek yorumlar geliyor.

   Yıllar sonra tarih kitaplarına ”Türkiye aslında 3. köprüye Yavuz Sultan Selim adı verirken bölgede Türkiye’siz bir planın olmayacağı, Türkiye’nin cihangirlik iddiasının devam ettiği, İslam’ın da cihad ve edep bakımından hala kendisinde olduğu ve fırsatı geldiğinde ittihad-ı İslam’ı sağlayı adeta İslam’ın ilk ve son 100 yılı dışında kalan şekilde sancağı yeniden sırtlayacağı…” şeklinde ifadelerle yer alacak.

   Bu bir politikadır, bu isim bir mesajdır ve bu mesajı anlamak için de aklıselim düşünmek gerekir. Lütfen bir kez daha düşünün…

   Yorumu değerlendir Thumb up 2 Thumb down 1

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir